PARADA PSZCZÓŁ

Parada Pszczół

Dołącz do barwnego korowodu!

7 września 2024 r. (sobota), godz. 12:00
Start: przy pomniku Adama Mickiewicza na Rynku Głównym w Krakowie

Parada Pszczół – tego nie da się nie zauważyć! W samo południe z Rynku Głównego rusza Traktem Królewskim niezwykły korowód. Przy dźwiękach rytmicznej muzyki, w obłokach dymu z podkurzaczy kroczą mali i duzi, starsi i młodsi, ludzie i zwierzęta poprzebierani w najróżniejsze stroje kojarzone z pszczołami. Nie brak w nim pszczelich królowych – małych i dużych, dostojnych i figlarnych, sympatycznych trutni w pasiastych podkoszulkach, pszczelich zaprzęgów czy wędrujących podkurzaczy. Pomysłowość uczestników Parady Pszczół nie zna granic. Dość wspomnieć młodego człowieka, który przebrał się za pasiekę wędrowną pedałując zawzięcie na rowerze z przytroczonym ulem na kółkach.

Fantazja i wyobraźnia zostają nagrodzone. W konkursie na najciekawsze przebranie nie ma ograniczeń wiekowych, a nawet gatunkowych, bo zdarzały się fantastycznie przebrane psy czy też inni domowi pupile. Cała ta kolorowa, roztańczona gromada zmierza na Plac Wolnica, gdzie następuje rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród. 

Ten niezwykły, barwny i hałaśliwy pochód, stanowiący niewątpliwie atrakcję turystyczną, przyciąga uwagę przechodniów i kieruje ich ku miejscu głównych wydarzeń i licznych atrakcji towarzyszących Krakowskiemu Miodobraniu na Placu Wolnica.

Dołącz do nas w tym roku!

Parada pszczół

Sobota, 7 września 2024 r., godz. 12:00, Rynek Główny w Krakowie

Niech cały Kraków zabzzzzyczy!